Home‎ > ‎BIKES‎ > ‎

Fattyma al Cannondallah - nechtěné dítě

 https://picasaweb.google.com/104505982873008807676/Cannondallah?authuser=0&feat=directlink
- převařený 19" 26er author na singlespeed, rám se středem pro excentr, vidle cannondale fatty
- lak made by Urbanvelo unlimited custom paint shop
- brzdy force 
- brzdopaky Shimano BL-R400 (aktualizace - SRAM S500)
- sedlovka Ritchey
- sedlo Selle Italia X1
- hlava cerna pekna
- kola Cannondale Maddux 1.0 
- gumy a duše Maxxis Maxlite 310gramů
- predstavec 110mm Syntace F139
- riditka 460mm Ritchey Biomax 
- omot Cinelli gel
- pedály shimano XT
- kliky Shimano FC-6400 s převodnikem Viavelo 43z 1/8"
- 1/8" retez
- pastorek Sturmey s HG osazením a v 1/8" šířce. 
- 10,1kg

Minulou zimu jsem u Bareše koukal na smutně visící alu rám s převařenou středovou mufnou na excentr. Někdo si to nechal předělat a pak už si pro to nepřišel. A že mi daj cenu... půl roku jsem odolával ve stylu "líbí se mi to ale je mi to k hovnu". Čas postoupil, nastřádal se nějaký materiál, a pak už vlastně chyběl jen rám.
Nechci další kolo. Zase kolo k ničemu... No. Důvod by se asi našel. Mít stabilně kolo v kanceláři, a poskočit na další level v lakování.
Tisíc zvažovaných barevných variant - dlouho vedl koncept vícebarevných laků KLEIN. Několik návštěv míchače barev. Diskuse nad růžovou vedly k cíli:
"No mám tu namíchanou jednu jedovatou růžovou... počkejte... tady je... byl to nějakej koňák, chtěl s tim lakovat střechu přívěsu na koně... pro dceru. Přinesl kulicha... e... počkej... tady je... a podle toho růžovýho kulicha jsem to míchal. Sral jsem se s tim celý odpoledne. A pak se pro to ten debil nestavil".
Takže to máme. Rám, který nikdo nechtěl, barvu kterou nikdo nechtěl, v kanclu disková kola 26" sundaná z nového cannondale od kamaráda, protože je nepotřebuje, a na aukru je nikdo za 1600Kč nechtěl. To už nemůže být náhoda.
Dlouho jsem váhal s vidlicí. Nechtěl jsem kupovat novou "drahou" kolem litru, číhal jsem na sundané tak k pětistovce. Nezadařilo se protože jsem narazil na novou Cannondale Fatty za dva tisíce. Hehe. Bylo ale hned jasné, že tahle vidle tomu kolu dá xicht. Stejně tak pláště. Kola dělají auto. Na jiném bazaru jsem narazil na Maxxis Maxxlite 310, kde ta číslovka znamená hmotnost 310gr. To mi poser kozy má milá, lehké gumy přece váží dvojnásobek! Nicméně je dotyčný prodává za polovic, tak je beru, na netu hledám specifikaci: "race use only". No... Guma to je opravdu zvláštní. Je to taková spíš parodie na MTB gumu. Naprosto ujetá hmotnost se odráží v nizoučkém vzorku výšky sjeté gumy k výměně, ale na ježdění po městě? Ideál. Bude to lehké a přitom trochu balonové.

A zpět k barvě a vidlici. Že jsem kenondejlista se o mně ví. Kenondejl vidle, sedlo Coda (na fotce ještě není), což byla marka Cannondalu, kola Cannondale Maddux. Co do pytle napsat na rám... vidle je Fatty. říká se jí Fatyna... fatyna... hmmm. To je jako Fátima. Dcera alláhova... allah... canonndallah... pic a bylo to. Na originál vidlici Fatty tedy putoval nápis FATTYMA AL CANONNDALLAH, a když už jsme byli v tom, tak toto putovalo i na původně Author rám. Se samolepkami jsme si pohráli, zleva jsou oranžové, z prava modré.
Když viktor dolakoval tu růžovou tak mi volal: "tyvole to vypadá tak vobyčejně. Jakoby to byl vole komaxit na Rekolu. Kurva... co s tim... počkej já tu mám ještě ty perletě.. počkej jdu to fouknout..." telefonát za hodinu: "ty krááááso, to se posereš, ta perleť na tý růžový háže mléčný i tmavý odlesky, na některý trubky jsem tý perletě dal víc, a hned to působí jinak. Normálně to je skoro jak Klein".
Zbytek komponetů je krabicový, Syntace F139 představec s řídítky Ritchey Biomax 46cm, pedály Shimano XT jednostranné jsem taky měl, kliky jsem použil z Alana (proti srsti viktorově) s tím, že časem by na to přišla nějaká větší kultovka. V krabici zahálí Middleburn... jen ten převodník by to chtělo nějakej. Překvapivě si tyto kliky nerozumí s každým designem převodníku. Kombinace middleburn + absoluteblack překrásně děrovaným je prostě... hnus. Takže klasika Ultegra 6400 a Viavelo 43z 1/8" co mám už 5let.

Jízda:
Posez mám stejný jako na CX kole, vše se dalo celkem přesně trefit. Singlespeed omezenost doprovází skvělá možnost jízdy ze sedla při držení brzdopák. To je prostě (pro mne) zásadní věc. Kombinace singlespeedu a baranů. Rovné řidle takový komfort prostě nenabízí. Lehká kola letí jako šíp, 1,95" s pidivzorkem činí Prahu prostupnou, a přitom nemám pocit že mne kola zdržují, low-endové kotoučovky Force brzdí jako ďas. A občas písknou, čímž varují chodce.
Kolo vezlo již dvě nabídky na Českou rozvojovou agenturu, protože to byl nejjistější a nejrychlejší způsob jak neprosrat termín otvírání obálek. Obě soutěže jsme vyhráli. To kolo se mne snaží přesvědčit, že není nechtěné.
Comments