Home‎ > ‎BIKES‎ > ‎

Chesini recycle bicycle

Chesini...
Toto kolo má už poměrně pestrou historii. Dan Olaf Kahuda byl majitelem stroje Eska Meteleska Bleska, kteréžto bylo postupně především s ohledem na odfláklou strojařinu chystáno na přestavbu. Někdy před rokem se objevilo na Aukru toto Chesini, v původní modré, avšak v žalostném stavu. Oholili jsme z toho vybavení (vlastně vše, z původního stroje zůstal jen rám hlava a kliky a sedl.šroub). Byla na tom odepsaná galusková kola, šaltr Shimano 600 (ještě nepolohový a poškozený), sedlo v háji... demontované a uložené zůstaly brzdové čelisti Suntour Sprint, přesmykač Sachs s duralovým vnějším vodítkem, ojeté ale krásné převodníky Battaglin... Náboje Gipiemme s maznicemi - jen zadní má přirostlej cvrk - viktore čeká tě demontáž.

No. A tak jsme vymyslili barvu (british racing green) která nás po udělání trochu zklamala, je jí prostě MOC a trochu se zalili markanty. A to je dělaná u Bareše. Chromy na vidlici ale zůstaly. Původní barva fakt zachovat nešla...

Ta zelená v nás vybudila dojem západoněmecké policie, tak jsme ten rám skoro rok měli opatřen pracovní samolepkou BUNDESPOLIZEI - vypadalo to fakt dobře. Nakonec jsme se ale rozhodli o přidržení se marky Chesini, to kolo si to zaslouží. Zpracoval jsem asi 4 varianty, Viki je vyzkoušel a vybral nejvhodnější. Jako třešinku na dortu jsem vyrobil samolepky a la Columbus, avšak s pozměněným názvem a symbol holubičky jsem nahradil okřídleným prasetem. Této marky bychom se rádi drželi i do budoucna, na upravované rámy.

Co se bohužel nepovedlo ohlídat, tak bylo to, že rám je na Dana moc velkej. Tak bylo Chesini odloženo a zahájen projekt Favorit Le poulet noir. A když Dan odložil Esku, velice rychle nás s Viktorem napadlo přeházet dobré věci na Chesini, a doplnit jinými z mých zásob. Především sedlo a představec jsou tak kouzelně ošoupané - že prostě musí být u sebe. Řídítka CODA zaříznuté na 50cm se jeví také jako ideální. Měli jsme radost, že se do Chesini vejdou pneumatiky Continental 32mm, které jsou šmrncovní i na silničním kole s nárůstem pohodlí (stejné jsou i na Bianchi Pavoncella).

Nový je převodník Eska 46z na 3/32" řetěz, torpedo vlastně taky... na kole není nic, co by se mělo měnit. Vznikl tudíž velice pěkný stroj, který ale čeká na svého budoucího majitele. Podnět toto kolo dodělat navíc přišel i od Martina Kontry (bajkazyl.cz) se kterým kooperujeme. Co kooperujeme. Jsme team.

Jako celek se to kolo velice, a nad očekávání povedlo. Opět se nám potvrdilo, že na hnusném rámu se nikdy hezké kolo neudělá - a naopak. Trochu to můžou zachránit gumy, ale z hovna bič neuděláš.


Nejradši bych si ho nechal... jenže děti musí do světa. Sloužit. A ne stát vedle jiných dětí (kol)...

Popis:
Rám a vidlice - CHESINI SUPREME 60cm 1981, práškový lak British racing green (nový za 1000Kč - italsky VERDE INGLESE)
Hlava - Shimano RX100
Sedlovka - Gipiemme, zlaté aplikace (šikula Viktor)
Sedlo - Velo Plush s elegantní patinou
Představec - Specialized 120mm se zlatým tuningem (šikula Viktor)
Řídítka - CODA (Cannondale) 50cm se stěnou cca 2.5mm (odolná)
Gripy - SRAM (nové)
Přední náboj - Eska/Favorit lehké ocel/dural tělo, plná osa. 100% stav.
Zadní náboj - Velosteel torpédo - nové (italsky MOZZO CONTROPEDALE)
Výplet - Nerez 2mm rok starý 100% stav
Ráfky - Bayer/Delfi V profil černé
Pláště - Continental Sportcontact 622-32mm OSVĚDČENÉ ODOLNÉ A PŘIMĚŘENĚ RYCHLÉ
Duše - jo, jsou tam.
Osa - kinex zapouzdřená ITA70 Alu misky
Kliky - Eska 170mm BCD 144mm
Převodník - Eska BCD 144mm 46zubů 3/32" šířka (2mm)
Řetěz - KMC HG na osmikolo - běží hladce. Skoro nový. Lze nahradit singlespeedovým
Pastorek - Sturmey-Archer 19z 3/32"
Pedály - Zatím bez
Polep - Urbanvelo Unlimited a BAJKAZYL, Prasumbus - unikátní. Možné jsou libovolné úpravy za spolupráce s budoucím majitelem.

Kolo vzniklo za podpory projektu BAJKAZYL.CZ kde vzniká většina našich společných myšlenek a realizací, a zároveň Bajkazyl je naše brána k "veřejnosti".
Comments