Home‎ > ‎BIKES‎ > ‎

Dancelli hnusso violenzzo fixato

Přátelé, kamarádi... 

na druhý pokus jsem sestavil fixku. První, téměř před rokem, a na opravdovém dráhovém rámu jsem střelil Petrovi Horáčkovi, který ji od té doby prohání po Praze. Tehdy jsem se na tom povozil, no a řekl si, že mi stačí Alan na torpédu.
Čas postoupil, navršili se mi nějaké zbytky z jiných kol, a něco málo hodnotného jsem i dokoupil, nechal se Martinem Kontrou a Petrem Horáčkem přesvědčit, že fixka je "potřeba", a je tu teda moje fixka č.2. Na jaře jsem totiž koupil Dancelli na kompletní Dura-Ace 7400 - tu sadu jsem potřeboval na karbonového Kestrela, co půjde Adamovi, zbyl mi tudíž základ naprosto otřesně lakovaného rámu, který původní majitel dotvořil naprosto nesehnatelnými fialovými pneumatikami, i fialovými bowdeny!!! Prostě takovej hnus, že je to až krása. Bílá, zelenkavá, fialová, červená, žlutá a navrch trochu zlata a chromu... Cirkus Kludski... Kola jsou z daníkova Chesini, sedlovka dokoupena, hlava prozatím Shimano Deore XT, ale mám v záloze k přendání Dura-Ace EX, anžto kliky jsou Dura-Ace EX taktéž. Ty jsou tedy trochu oříšek, nejsou označeny výrobním číslem, ale jsou to ty, co se dělaly od 1975 do 1985... označované buď GA-300 nebo FC-7100 nebo FC-7110. Převodník je také lahůdka - ASSOS !!!! 52 zubů, provrtávané zuby - nic to neváží... Adame! Koupil jsem dva tyto tácy, jsou širší, a tobě by na tomto neměl padat řetěz. Tvar je úchvatnej, Truvativa bys mi vrátil.

Rám a vidlice Dancelli -materiál nejasný, dle průměru sedlovky 26.8mm něco na úrovni Aele, Gara, Cromor... nižší střední třída, ale hezky zpracovanej. Klasický italský pouťový design. typuji rok 1990. 
Hlava - Shimano Deore XT, bude nahrazena hlavou Shimano Dura-Ace EX (1982)
řídítka a představec - ITM 7cm a 40cm - je to něco hodně starého - typuji konec 70tých let. Za 80kč na Aukru. Není nandána omotávka - bude celesta zelenkavá Bianchi (fuj!)
brzda a páka - Sachs New Success (Modolo) lepší se nedělalo, starej Petráček dodal dlouhý šroub. Čelist běhá na kuličkovém ložisku! Páka je cyklokrosová Acor - činí kolo použitelným. Beru fixku na milost.
Sedlo a sedlovka - Rolls Due - byl na původním Dancelli... muselo stát 2000Kč... sedlovka obyč ale pěkně provedená Selcof Italy. Podsedlovej šroub dancelli.
Osa - Rino zapouzdřená s klasickými miskami ITA.
Kliky - Shimano Dura-Ace první až druhé generace konce 70tých let.172.5mm koupeny za 500Kč na Aukru.
Převodník - Assos Suisse 52z zakoupen za 80kč od cyklokrosaře z Tábora. Kdo se vyzná, tak bude vědět od kud vítr fouká. Jinak kliky a převodníky Assos byly ve své době to nejlehčí k sehnání. Prsty v jejich vzniku má firma Hügi a Edco, ale nic se na webu nedá najít...
pedály - a ty se mi povedly co? :o))))))) jsou super pohodlné na fixku bez klipsen.
řetěz - 1/2x1/8" KMC
pastorek - Velosteel 3mm 21z, pojistný kroužek Eska z roku 1970.
náboje - ČZ zapouzdřená ložiska. Kovanej hliník. rok 1993. Neupravovaná řetězová linka, a vše chodí dobře
výplet - neznámý nerez
ráfky - vpředu Mavic MA2 a vzadu nazlátlej Bayer. Boží barvy k rámu.
pláště - Micheli PRO race ve fialové. Musely stát tak 1500Kč dohromady...


Jelikož"kritika dotváří dílo" - to řekl nějake obrozenec si myslím - tak rozesílám první reakce :o) - a jsem rád že jste zatím VŠICHNI toto kolo pochopili - myslím že hnusu, který se stává krásou se říká... dekadence?

martin:
ahoj to je cista nadhera a barevnej bizzzar, ten prevodnik je zcela uchvatnej

petr adamek:
Ta barevnost je fakt tak bizarně úchylná, až oči přecházejí. Ale ty šlapátka s pláštěma tomu daly impulz, kdy se debilita posouvá do geniálnosti, pardon - hnus do krásy. Mě nejvíc uchvacuje hlavně ten převodník ASSOS na klikách Dura-Ace. To také chci. Kdybys o něčem věděl, dej mi vědět. A při první cestě do práce si nezapomeň chrániče na všechno.

Jardula:
horečnatý sen kouzelníka Poblitóna! Na festku bych nesed, na galuskách bych se bál zatáčet.... ty šroubečky vzadu v patkách sloužej ke srovnání osy? Já je totiž na tom švýcarovi mám taky a koumám, zda by se daly využít k umístění napínáku, či čo....

Vojta (přepis sms):
nádhera, nezabij se

adam:
nojo, úplně sem zapomněl reagovat ty enderáckej staviteli kol.. Škoda že sem tůhle vyhodil tu svítivou šusťákovou teplákovku, přesně k týhle jednostopý úchylárně by šla. Nebo ať ti paní máma spíchne červený mrkváče, u bati si kup prestiže, nějakou fešnou krepsilonovou košilku s potníma koláčema pod paždí a můžeš vyrazit do sity, fešáku
Kolo gut, to by moh kaufnout nějakej pražskej rádobyumělec konceptuální - přijet na něm ke knížákovi do národní , tam z něj za jízdy vystoupit, kolo pokračuje přímo do tý bílý zdi, kde se rozfláká, zatímco umělec se vysere ve prostřed haly. dekadence jako prase..

Viktor:
Ale fůůůůůůj, to jsem si před půl rokem když jsme ten fialovozelenozlatobílej hnus řešily, myslel že ho vidím naposled. No Hujere zase jsi nezklamal a dokázal že ti je jakékoliv estetické cítění cizí.
Když jsme to kolo vezli z Moravy tak padali úvahy o tom kterej italskej teplouš vymýšlel pro dancelli design a nedokázali jsme si ho představit, teď už je to jasný viď brouku.Ale aby jsem to kolo jen nehanil i já jsem měl slabou chvilku a tenkrát když jsem z něj oloupal všechny samolepky a špínu a vynes ho z dílny kde na něj zasvítilo odpolední sluníčko tak jsem si na něm lehce představil silničáka s šíleně barevným rámem a
technokratickým designem moderních kol a ostatních cajků. No moje představa byla jiná ale když se na něj teď podívám tak se ti za použití kvalitních cajků a trochou šílenství alá prof. frankenstein podařilo dotáhnout zvrácený vkus původního majitele do dokonalosti (to bylo myšleno jako pochvala). Hodně šťastných kilometrů (za chvíli tě bude znát celá pražská alternativní komunita) no a až se na něm zabiješ tak ho někde vystavíme...

Petr Horacek - trocha kritiky:
Barva nejezdi, ale tohle je jen o dyzajnu; pockej, az tva Adelka povyroste, zjistis, ze to PRESNE odpovida vkusu ctyrlety holcicky (jen tim fialkovym odstinem si nejsem tak DOCELA jistej), no a pedaly jsou samozrejme uplne bl...be, patri na to zelenej/ruzovej/zlatej elox s DH pinama - at slapatka poradne fixujou, a hlavne to nepodelej nevhodne zvolenejma drzatkama: omotavka na raditkach by mela byt jen na horni pulce oblouku, konce beranu holy (dog penis). Trestuhodne nedoladeny jsou cepicky ventilku.
Na Knizaka se vykaslete, tohle patri do akvaria s formaldehydem misto Hirstova zraloka, ten je trapne monochromatickej
Comments