Home‎ > ‎BIKES‎ > ‎

Meteleska

rám a vydlice - ESKA Cheb, model TOP, 1992
kliky - Thun BCD 110, 52/38, 170mm
přehazovačka - Shimano 105 RD-1050
přesmykač - Shimano 105 FD-1050
brzdy - Shimano 105 BR-1050
brzdové páky - Shimano 105SC BL-1055
řazení - Shimano 105SC SL-1050
představec -Kalloy 1" 10cm
řidítka - Scott
sedlovka -
sedlo - Scott
náboje -
ráfky - campagnolo
pláště - Continental SportContact 32x622


ESKA, Meteleska Bleska... Před 4mi lety zakoupena v téměř nefunkčním stavu a předělána na prvního singlespeeda pro Dana Olafa Kahudu. Tehdy jsem se prvně vyvztekal s nepřesnostmi na rámu, ale budiž. Dan později přesedlal na jiný stroj od nás, a esčin rám se povaloval u Vikiho ve sklepě... povaloval se tam tak dlouho, že nejdříve vznikl nápad udělat z něj recyklační fixku (festku), ale jelikož jsem zakoupil další tři kola, nastala akce "škatulata hejbejte se" a komponenty byl totálně proházeny. Vznikly tak čtyři konzistentní ocelové stroje, a tento je ve stylu "z hovna bič uděláš", zvláště pokud nám Marek Fichtner narovnal všechny koncovky, Viki vybral a provedl perfektní lak, a já dodal poměrně moderní polep, pneumatiky a kokpit. Protože se nám ještě sešla i skoro kompletní sada Shimano 105 (sada 1050), tak se i viki vzdal svých brzd ze svého kola (patřily k sadě) a dodal je sem.

Kolo má esprit. Ani jsme ho od něj moc nečekali. Ale jak říká viki "kola dělaj auto, a bajku je to to samé" - Pneumatiky Continental SportContact v šířce 32mm činí z recyklátu velice šikézní stroj! Gumy jsme použili již na BIanchi a Chesini. Jejich šmrnc se nám zde opět vyplatil, navíc 32mm do města, s anti-defektovou úpravou... není o čem.

K názvu; V podstatě má na něj copiright Dan O. Kahuda. On přišel před lety s tím "Eska, Meteleska Bleska". My jsme si ještě pohrávali s "Eska Cheb interno, tecnologia inferno". Každopádně osamocené METELESKA je nejen graficky pěkné slovo, a ta Eska v tom názvu je taky...

Kliky - chvíli mi trvalo než jsem se jich vzda. Jsou totiž BCD 110 (compact) ikdyž 20let staré. Kované... Ono ostatní komponenty taky nejsou žáden šrot. Ani nijak kriticky ojetý.

Kolo bude v páru s jiným nabízeno konkrétnímu zájemci v BAJKAZYLu - pokud bude volné dáme vědet. --- PRODÁNO ---
Comments