Home‎ > ‎BIKES‎ > ‎

RAULER Special 1985

https://picasaweb.google.com/104505982873008807676/RaulerSpecial1985?authuser=0&feat=directlink
Moje první opravdu silniční kolo, Rauler se ke mně dostal v roce 2010 kdy mně můj kolega Hujer nakazil virem zvaným silniční cyklistika a vysvětlil mi že MTBčko je sice fajn ale na silnici patří jiné kolo. Po pár týdnech hledání na Aukru jsme našli pro nás tehdy naprosto neznámou značku kola s některými už na první pohled dobrými cajky. Po troše adrenalinu při aukci nám kolo vyzvedla kolegyně a když nám ho přivezla s překvapením jsme začali zjišťovat jaký poklad se nám podařilo koupit. Na fotkách z aukra opravdu moc poznat nebylo a tak když jsme zjistili jak je kolo vybavené bylo to pro nás docela překvapení.
Po pár hodinách strávených na Googlu jsme se Zdendou přišli na historii značky. Značka Rauler vznikla osamostatněním pár lidí od Colnaga. Proto ta podobnost některých modelů s Colnagem ( např. Rauler special- Colnago super ) Rauler začal vyrábět kola se svojí markou ale velkou část produkce tvořila výroba rámů s ozdobnými mufnami pro Colnago.V 80tých letech uspěl Rauler i ve sportu např. mistr it 84 nebo na olimpiádě v Los Angeles. Společnost funguje dodnes. http://www.rauler.it
Výbava kola je kombinací špičkových komponentů z 80tých let od Campy a Shimana. Zřejmně původní osazení Campagnolo c-record bylo z částí obněněno za Dura-Ace EX a Dura-Ace 7400. Všechny použité komponenty představují to nejlepší co bylo v té době dostupné včetně ráfků MAVIC s kolkem " Special Servis des Course" doprovodného servisního teamu firmy MAVIC.

Při opravách nebo možná spíš renovaci, jsem se záměrně co nejvíc snažil vyhnout výměně dílů a tak vše co bylo funkční nebo opravitelné zůstalo na svém místě včetně originálních bovdenů, brzdových špalků atd.
Původní omotávku nahradila nová od Cinelli a staré zpuchřelé galusky byly vyměněny za nová Tufa a mimoto byla provedena kompletní rozborka a sborka celého kola a všech komponentů při které bylo vše vyčištěno a nově namazáno. Trochu práce dalo vyleštění původních chromů které byly docela zašlé. No a největší oser se nakonec ukázal při montáži nových řadících lanek která jsou vedena na 80tá léta neobvykle komplet vnitřkem (při 22 pokusu jsme to kolo s Hujerem chtěli rozšlapat). No nakonec se podařilo.
Do budoucna je v plánu výměna omotávky za stylovou BENOTO a pokud se podaří na e-bay objevit tak i nové originální "non Aero" gumy Dura-Ace na brzdové páky.

No uplynul nějaký čas a nakonec se podařilo sehnat komplet fungl nové páky dura ace, stejné série(7400) jako ty na kole (v některých obchodech se skrývají úplné poklady) omotávka benoto se sice sehnat podařila ale v modré barvě která mi nějak k tomu ostanímu neseděla takže opět černá klasika od cinelli ale až někde narazím na žluté benoto... No když jme u žlutý, když už jsem měnil páky tak přišlo i na bowdeny(originál jsem si schoval) původně jsem měl nachystané šedé dura ace ale pak jsem narazil na tyhle žluté. Tak a už jen nějaké klipsny....

RAULER Special 1985

Rám a vydlice - COLUMBUS Profile System
Představec - Cinelli 1A (od Hujera, původní byl no name a šerednej asi z 90tých let)
Hlava - Campagnolo
Řidítka - 3TTT Olimpic
Sedlovka - Shimano Dura-ace 7400
Brzdy a brzdové páky - Shimano Dura-ace 7400
Středové složení - Shimano Dura-ace 7400
Kliky - Shimano Dura-ace 7400
Náboje - Shimano Dura-ace EX
Ráfky - MAVIC SSC (special service des course)
Řazení - Campagnolo C-RECORD
Přesmykač - Campagnolo C-RECORD
Šaltr - Campagnolo C-RECORD
Sedlo - TURBO Triatlon
Comments