Home‎ > ‎BIKES‎ > ‎

REBELT - MONSTER CROSS

https://goo.gl/photos/5w2wZS3BhAizQSYb6
Motto:
Recycle Bicycle, 90ies vintage, Deore DX, Ritchey, 26 to 28 conversion, Cyclocross / monstercross, kopírování je akt lásky


rám/frame - Scott cr-mo 26, upravený na 28" kola
vidlice/fork - cr-mo 1" ahead
wheels - shimano LX/DX, remerx/alesa
sada/set - shimano Deore DX/LX a RSX 
převodníky - viavelo 48/34
kazeta/cassette - 13-34 (nejedná se o překlep)
hlava/headset - Ritchey 1"
představec/stem - Ritchey
řidítka/handlebars - Ritchey
sedlovka/seatpost - no name
sedlo/saddle - Mondial
pláště/tyres - Michelin Trans World Sprint

Firemní kolo pro Martina, který pod značkou
REBELT a REHOSE vyrábí fantastické věci v podobě speciálních batohů, pásků, brašen, do kterých komponuje i recyklační esprit. Přitom vše na vysoké technologické a materiálové úrovni. Žádné takové to domácí kutění. Představte si strojaře, kterému není ukradená desetina milimetru když si sedne za šicí stroj... Prostě že oslovil nás, co tak domácky kutíme nás potěšilo. 

Martin toužil po kole, které mu bude sedět lépe, než jeho 25 let starý MTB Scott. Něco si nagůglil o 26/28 konverzích a zákonitě musel narazit i na nás. Navíc jeho výrobky distribuuje i budějovické RECYKLO , takže kruh se uzavřel. Jako jednodušší řešení se nakonec ukázalo popadnout námi vlastněný, o dvě kategorie lepší rám Scott (dříve Scott Montana), a pustili jsme se do práce. Úprava rámu pro 28" kola, nová vidlice, nový lak ve stylu Ritchey swiss cross včetně loga Rebelt a recyklované díly, které se nám podařilo najít v dílně v krabicích...  Komponenty potěšily poměrně bezproblémovým seřízením. Na to že jsou 25let staré.

Comments