Home‎ > ‎BIKES‎ > ‎

Villingerbers


V rámci šmelení, shánění i náhodných zisků se mí (Zdeněk) sešli několikeré torza kol a dílů, které si po půlroce přešlapování řekly o oživení. Na moje vítky a zatracované malomyslné vize typu "Viki vole, k čemu nám ty kola budou, ale mohly by to bejt docela pěkný krosky, takové ty commutery nebo randonneury jak se jím říká dle epochy použití... ale mě už se další kolo do bytu nevejde!!! A ten hliníkovej rám? Do Parezí? Tam už toho mám taky dost!" příliš nereagoval, spíš bylo v jeho očích vidět odhodlání tuto cestu podniknout. A jelikož už v minulosti ačkolivěk neodkojený cyklista projevil dobrý čuch, nechal jsem se velice snadno zlákat a zlomit k realizaci. Navíc vidina recyklovaných kol s podporou Bajkazylu je mi velice blízká, vyšačíme tady co nemáme... a cyklokrosku jsem vždycky chtěl...

Výsledné rozpočty kol sice převýšily původní záměr, ale to je v České republice povinnost. Podívejte se na veřejné zakázky. Když je tunel dvakrát dražší než se myslelo, proč by kolo nestálo 10tis namísto uvažovaných 4tis. A když je to takový unikát :o))))
Prostě z torza trekkingu Villinger na Deore LX a na základě surového rámu Gerber (obé opět Švýcarsko) vznikla dvojčátka pro hravé potřeby dvou stavitelů. 

A protože charaktery obou kol značně převýšily původního ducha, vznikla čistě recyklační exklusivní značka:  villinGER + GERber = VILLINGERBER !!!

rám a vydlice - Villinger Vittus
kliky - Sugino XP 170mm
převodníky - Viavelo Mrnuštík
středová osa - Kinex
šaltr - Shimano Deore LX 550
přesmyk - Shimano Deore LX 550
řazení - Shimano Dura ace 7400
brzdy - Shimano Deore LX 550
pedály - Shimano PD520
hlavové složení - Shimano deore LX 550
představec - Cateye UNI s integrovaným počítačem
řidítka - Cinelli
sedlo - Ritchey Biomax Comp
ráfky/náboje - /CODA
pneu - Author Trail master


rám - Gerber
kliky - Shimano deore LX 175mm
převodníky - Viavelo Mrnuštík
středová osa - Shimano
šaltr - Shimano Deore DX
přesmyk - Shimano Deore DX
brzdové páky - Shimano
řazení - Shimano Dura Ace SL-BS77
brzdy - Shimano BR-C510
pedály - Shimano PD-M520
hlavové složení - Shimano Deore DX
představec - ITM
řidítka - Ritchey Biomax
sedlo - Ritchey Biomax Comp
ráfky/náboje -
pneu - Schwalbe racing ralph

Comments