Home‎ > ‎BIKES‎ > ‎

Villingerber 14CX

https://goo.gl/photos/jxQqSvCoAgV59nvFA

Motto: Fišera, cyklokros, ritchey poetika, rudé opratě, žádný levný komponenty.

rámová sada - Oria 7020 Aluminium, lak UU
zapletená kola - náboje Shimano 105/ráfky Alexrims
pláště - přezuto na Schwalbe Racing Ralph
kliky- Shimano CX70 46 36
řazení- Shimano Dura Ace 7800
přehazovačka - Shimano Ultegra 6600
přesmykač - Shimano 105 5600
brzdy - Tektro CR720
kazeta - Shimano 105 5600
řetěz - Shimano Tiagra 4500
hlava/headset - Ritchey 1"
představec/stem - Ritchey
řidítka/handlebars - Ritchey
sedlovka/seatpost - Ovale
sedlo/saddle - FocusOria 7020

Zatímco v Americe kraloval král Cannodale se slitinou 6000, tak v evropě se vařilo vesměs s 7020. A tento rám je obvzlášť, ale OBVZLÁŠŤ pozoruhodný. On je totiž bez výrobního čísla, ale jen s vyraženým "FIŠERA". Nepodařilo se nám bohužel zjistit víc, tvarová identifikace směřuje do nějaké menší italské dílny, vodítkem je použití průměrů trubek (povšiměte si dolní štíhlé) a sedlového zámku. Fišera to určitě nevyráběl, protože co nám kdy řekli jeho vrstevníci, tak rámy právě bral od ostatních, a jen opatřoval brandem. Prostě jako my. Fišera ale počátkem devadesátých let dělal velice pěkné silničáky na komponentech Suntour.

Rám vypadá, jakoby ORIA při této sadě ještě hledala vhodné dimenze. Spodní trubka je malá, a zadní vidlice nejsou kónické. Vůbe celé zpracování je takové... nedotažené, řekl bych narychlo závodně spíchnutý stroj. Ocelová vidlice se nám hodila do jiného kola, tak jsme použili novou hliníkovou, čímž jsme stroj posunuli o dekádu dále, a komponenty jsme ho poslali do současnosti. Dura-ace, ultegra, 105, CX. Prostě pod rukama nám začal růst CX závoďáček. Na fotkách je sice s hladkými gumami, ale do světa stroj putoval na Schwalbe Racing Ralph 33mm CX.

Barevnou kombinaci jsme také volili "race". Tom Ritchey sice nikdy z hliníku nedělal, ale tenké trubky si o klasický "ritchey" design říkaly. Navíc, když kola stavíme, logicky se podřizujeme tomu, co máme nachystáno, a v tomto případě bílá (překvapivě lehká) plnodrátová Alexrims určovala dost cesty k barevné volbě.

Máme CX kola rádi. Popravdě, využíváme je jednoznačně k "gravel" účelům, ostatně už drahná léta, i v dobách, kdy se tomu gravel neříkalo. Prostě kolo na jízdu krajinou. Silnice, jé, zkratka, pěšinka, polňačka, jau, už to moc kope, šup na silnici. Jak říkám, pro dost lidí by CX kolo bylo optimálním řešením pro drtivé množství výletů.
Comments