Takové to večerní lakování... :o)

přidáno: 24. 2. 2020 0:12, autor: Urbanvelo-unlimited

Video na YouTube


Custom painted by UU - ŠTĚRBA 25th anniversary

přidáno: 1. 5. 2017 1:49, autor: Urbanvelo-unlimited   [ aktualizováno 11. 5. 2017 6:52 ]

Když Vás osloví Robin Štěrba že by chtěl nalakovat rám k 25 výročí firmy a dá Vám hodně volné zadání to se prostě neodmítá.... děkujeme za důvěru Robine
https://goo.gl/photos/SPeJAFuXGCyrbmWi9 

UU custom painting - pistole jedou...

přidáno: 27. 1. 2017 6:35, autor: Urbanvelo-unlimited


TOY TOY CUP Slaný 17.11.2016

přidáno: 5. 11. 2016 6:03, autor: Urbanvelo-unlimited


UU custom painting - KOVAŘÍK columbus ultrafoco

přidáno: 23. 10. 2016 4:39, autor: Urbanvelo-unlimited

https://plus.google.com/photos/104505982873008807676/albums/6343623140609195009

Kamarád a bláznivý kolomrd Rami Ramirez už nám zase přinesl rám na lakování, tentokrát však pro sebe. Překrásně zpracovaný rám od Kovaříka z jedněch nej trubek od columbusu s karbonovou vidlicí. Původní lak nejenže byl už léty používání otlučený ale hlavně tak překrásnou řemeslnou práci hyzdil volbou designu i barev. Rami přišel s jasnou vizí kterou jsme jen se Zdenkem dopilovali a vznikl jeden z nejkrásnějších laků co jsme kdy realizovali. 

Custom painting - FOCUS pro Adél

přidáno: 2. 3. 2016 9:29, autor: Urbanvelo-unlimited   [ aktualizováno 9. 8. 2016 5:53 ]

https://goo.gl/photos/ryYPHMEG5AJaTc4H9
Ozvala se nám Adél-ka že by chtěla na svou chystanou silničku krásný lak, přednesla nám svou představu kterou jsme trochu zredukovali :o) a po prohlédnutí vzorníků si vybrala - Xirallic gold (v modré verzi jsme si ho vyzkoušeli na Zdenkovu Cannondalu). Barva trochu nevšední zlatá trochu zelená trochu všechny možné další odstíny ale ve výsledku dělá na sluníčku neuvěřitelné třpytivé efekty. Od původně plánovaných růžových nápisů jsme upustili a pod lak šli černé pouze v tenkých obrysech. V podstatě je to velmi decentní kombinace, tedy do té doby než na rám zasvítí sluníčko... to se nedá ani vyfotit :-)
  

Custom painting - Colnago master olympic frame set

přidáno: 25. 1. 2016 4:50, autor: Urbanvelo-unlimited

https://plus.google.com/photos/104505982873008807676/albums/6243696003288379809

Když opráskaný lak po letech provozu kolo spíš hyzdí než zdobí je to k vzteku, hlavně u tak nadčasového rámu jako je Colnago - Master Olympic. Takže se majitel rozhodl s tím něco udělat a mi mu pomohli. Kompletní nový lak bílou perletí, včetně karbonové vidlice a představce a kompletní grafiky. 

Custom painting - Vánoční překvápko

přidáno: 27. 12. 2015 13:08, autor: Urbanvelo-unlimited   [ aktualizováno 9. 8. 2016 5:54 ]

https://goo.gl/photos/GtL619sn5RQgfeYg7
V září za námi přišel kamarád-kolomrd Kuba, že by chtěl nalakovat silniční rám pro svojí přítelkyni (teď už manželku), přinesl pěkný alu rám s karbonovou vidlicí a začalo vymýšlení jak to láknout. Kuba nám nadhodil několik témat a barevných kombinací a začal asi měsíční kolotoč zpráv a e-mailů s různými návrhy z obou stran (podzim, kytičky, lístečky, ruční malování motivů fixama, lakování falešnejch mufen, porsche gulf design...............) z něhož vzešla definitivní předloha pro lak včetně přesného rozložení a výběru odstínů barev (tak urputného investora jsem nezažil :o)).
O diskuzi která provázela doplnění designu o drobné grafické prvky (původně měli být na kole velké nápisy) se radši nebudu zmiňovat, padaly věty typu "ty voe Kubo aby si tě vzala" nebo "nemyslíš že by se za to mohla stydět?"... No nakonec se i tohle vytříbilo a následovala cesta k míchači barev, kontrola vybraných odstínů a pak hurá pustit kompresor. Jo zapomenul jsem na odstranění původního laku, Bareš to máčel v louhu asi 14 dní než se podařilo původní lak odstranit a ještě se mi dlouze omlouvali že to fakt nešlo, překvapivě prostě barva od Šírera nešla dolů , takže nakonec došlo i na brusku a doladění některých detailů ručně. 
Vše bylo připravené a tak hurá na to, reaktivní základ, epox základ, přebrousit a jdeme na barvičky, celkem 6 barev v křivkách přecházejících přes celý rám a jak to na ten rám kurňa dostat, PROJEKTOR.. :o), myšlenka krásná ale lehce nedomyšlená, krásně jsem si na základovku naznačil linky a začal lakovat od nejsvětlejší k nejtmavší barvě. Jenže chybička se vloudí, při každé aplikované barvě jsem si přestříkl značky umístění té další :o) takže na sprosťáka odhadem podle obrázku, nekonečné maskování a odmaskování při každé další vrstvě byla nutnost, takže se hotové schéma vylouplo jak popelčiny šaty z oříšku a nakonec to dopadlo dobře :-)). Pak už jen logo a kolek a nakonec několik vrstev bezbarvého laku. No a pak ho Kuba schoval do sklepa až do štědrého dne a zakázal nám pustit ven jakoukoliv fotku aby to bylo opravdové Vánoční překvápko.
 
 


Rozčarování

přidáno: 4. 12. 2015 9:48, autor: Urbanvelo-unlimited   [ aktualizováno 4. 12. 2015 9:53 ]

Taková ta situace když jdeš stavět 29 ocel hardtaila na xt a vše má být luxus. Bohužel ne vždy je všechno tak jak si představujeme, v podstatě jsem si tyhle věci vůbec neuvědomil když jsme rám lakoval, kouknu na rám - pěkně svařená ocel, dobrá geometrie, pěkné detaily no vedení všeho vnitřkem moc neřeším, krabice plná XTčka stejné generace typu... vše ok. No zádrhel č.1 přední vidle na pevnou osu má menší vnější šířku dosedacích ploch patek než je standard (řeknu si ok , upraví se osa a zatím si nějak poradíme), jdeme na montáž, těšíme se že vše půjde jak po másle dobrej matroš prima práce, jenže standardní sedlovka 27,2 neznamená standardní objímku(jejda použitý matroš má trochu silnější stěnu (to znamená ale i jiné vložky do objímky smyku a ještě je potrápit bruskou..) . Dobrá vydržím pár dní aby jsem nový lak nezničil upnutím do stojanu když to nejde za sedlovku. A znova jdem na to. Přední osa ještě není ale poradíme si a zbytek by měl být bez problémů. Přední brzda jde vidlicí takže rozebrat protáhnout a zkrátit hadičku namontovat třmen a páku na řidítka, tak a teď zadní, vedení rámem je spodní rámovou a vzpěrou takže naměřit a ovej, standardní hadice na nové brzdě která by se musela normálně tak o 10cm zkracovat je při vedení vnitřkem o 15cm kratší a ještě vychází z rámu na místě kde pak musí být oblouk jak kráva aby se dostala ke třmenu. Ok dáme jinou... Jenže tohle je XT a to má jeden konec lisovaný z fabriky, takže nic. tak Hadici objednáme a zatím namontujeme aspoň páky ať máme na co přidělat řazení, jenže další zádrhel brzdopáky bl-m785 a řadící páky sl-m780 se spojují třemi různými způsoby (různé adaptéry) a v sadě u ř. páček jsou samozřejmně ty co na tyhle páky nepasují ( odhad dodání od Langeho cca 3 týdny) no takže je po srandě. Tak aspoň nasadíme kliky aby jsme udělali alespoň něco, převodníky téměř škrtají o zadní vzpěru (tohle je ale chyba při objednávce nebo zadání výroby rámu, prostě nevhodně zvolené převodníky k rámu). Z představy o příjemné práci se dostáváme do reality kdy kombinace  ocelové garážovky postavené v některých detailech na efekt a estetiku bez přemýšlení nad funkcí a obrovské škály typů standardů u komponentů vedou k tomu že pokud člověk nemá opravdu přehled o kompatibilitě a neohlídá konkrétní kombinace a nezkontroluje dodávky, kolo prostě nepostaví aniž by se zbláznil :o)). Komponenty si přivezl zákazník který kolům rozumí a dával pozor aby se mu něco podobného nestalo, ale některé kudrlinky ve specifikacích mu přece jen unikli takže to dopadlo jak dopadlo. No a na nás je to že jsme ten nákup pořádně nezkontrolovali když jsme komponenty přebírali a zjistili to až při stavbě.  

Custom painting-NOVAK Frames

přidáno: 26. 10. 2015 6:00, autor: Urbanvelo-unlimited   [ aktualizováno 9. 8. 2016 5:55 ]

https://goo.gl/photos/9oLzRqQ5BqVVTZPf7
Nedávno jsme lakovali pro Štelldu nový rám od NOVAK frames. Ocel Columbus ZONA pájená na tupo, s karbonovou vidlí. Vše připraveno na kotouče a dlouhé cesty, tedy osazení širšími pneu a komplet ovaření úchyty na nosiče bagáže. Velmi příjemná práce. 
1-10 of 37

Comments