Home‎ > ‎Blog‎ > ‎

Custom painting - Vánoční překvápko

přidáno: 27. 12. 2015 13:08, autor: Urbanvelo-unlimited   [ aktualizováno 9. 8. 2016 5:54 ]
https://goo.gl/photos/GtL619sn5RQgfeYg7
V září za námi přišel kamarád-kolomrd Kuba, že by chtěl nalakovat silniční rám pro svojí přítelkyni (teď už manželku), přinesl pěkný alu rám s karbonovou vidlicí a začalo vymýšlení jak to láknout. Kuba nám nadhodil několik témat a barevných kombinací a začal asi měsíční kolotoč zpráv a e-mailů s různými návrhy z obou stran (podzim, kytičky, lístečky, ruční malování motivů fixama, lakování falešnejch mufen, porsche gulf design...............) z něhož vzešla definitivní předloha pro lak včetně přesného rozložení a výběru odstínů barev (tak urputného investora jsem nezažil :o)).
O diskuzi která provázela doplnění designu o drobné grafické prvky (původně měli být na kole velké nápisy) se radši nebudu zmiňovat, padaly věty typu "ty voe Kubo aby si tě vzala" nebo "nemyslíš že by se za to mohla stydět?"... No nakonec se i tohle vytříbilo a následovala cesta k míchači barev, kontrola vybraných odstínů a pak hurá pustit kompresor. Jo zapomenul jsem na odstranění původního laku, Bareš to máčel v louhu asi 14 dní než se podařilo původní lak odstranit a ještě se mi dlouze omlouvali že to fakt nešlo, překvapivě prostě barva od Šírera nešla dolů , takže nakonec došlo i na brusku a doladění některých detailů ručně. 
Vše bylo připravené a tak hurá na to, reaktivní základ, epox základ, přebrousit a jdeme na barvičky, celkem 6 barev v křivkách přecházejících přes celý rám a jak to na ten rám kurňa dostat, PROJEKTOR.. :o), myšlenka krásná ale lehce nedomyšlená, krásně jsem si na základovku naznačil linky a začal lakovat od nejsvětlejší k nejtmavší barvě. Jenže chybička se vloudí, při každé aplikované barvě jsem si přestříkl značky umístění té další :o) takže na sprosťáka odhadem podle obrázku, nekonečné maskování a odmaskování při každé další vrstvě byla nutnost, takže se hotové schéma vylouplo jak popelčiny šaty z oříšku a nakonec to dopadlo dobře :-)). Pak už jen logo a kolek a nakonec několik vrstev bezbarvého laku. No a pak ho Kuba schoval do sklepa až do štědrého dne a zakázal nám pustit ven jakoukoliv fotku aby to bylo opravdové Vánoční překvápko.
 
 


Comments